Epilog

6. září 2012 v 13:00 | Betria |  Život jedné rusovlásky

oOo Epilog oOo


"…vidíš, Harry? Toto je naše fotka ze svatby. Tady je strýček Sirius, tady Remus a tetička Kate.. no a tady, to je tetička Claire, tu moc neznáš, ale určitě si ji oblíbíš, až všechno zlé skončí…" povídala si Lily se svým malým synkem, kterého držela na klíně. "Ale pokud tvůj tatínek do deseti minut nepřijede -" začala s pohledem upřeným na dveře, na které však v tu ránu někdo zaklepal. Lily se zvedla, položila Harryho opatrně na zem, v ruce sevřela hůlku.

"Lily? Lily, otevři!" ozval se za dveřmi Katin hlas. Rusovlasá žena okamžitě přiběhla do předsíně a dveře s trhnutím otevřela.

"Stalo se něco?" vyhrkla vyděšeně a sledovala udýchanou Kate.

"Ne, teda… ještě ne, ale stane, pokud není Sirius tady -" začala naštvaně Kate a rozhlídla se.

"Já je zastřelím," zavrčela Lily nerudně a přesunula se k oknu, ze kterého vyhlédla. "Měli se vrátit už před hodinou! Kde jsou?" klepala nervózně nohou a hypnotizovala prázdnou ulici Godrikova dolu.

"Zase se někde předvádí a porušují zákaz o utajení… idioti, jako bychom i bez toho neměli dost problémů… no jo, Harry, snad nebudeš jako tatínek," vzala dítě do náručí a vyhodila si ho nad hlavu. Malý chlapeček se začal smát a plácat ručkama. "Nebo jako strýček, to už vůbec ne, Harry, to bych tě musela vzít na převýchovu…ale ty jsi tak roztomilý!" cukrovala na děťátko lehce šišlavým hláskem a znovu Harryho vyhodila.

"Hlavně ho nepusť, prosím tě, možná je to poslední památka na mého povedeného manžela…" upozornila ji Lily s ironií v hlase a bylo vidět, že se v co nejbližší době zblázní

"Ale prosím tě…" zasmála se Kate a položila Harryho zpět na zem, ale ten se na ni začal znovu sápat. "Prcku, teta potřebuje na záchod," zamručela na něj a cvrnkla ho do nosu. "Můžu?" mířila ke koupelně.

"Jasně, jasně…" otočila se Lily a zvedla Harryho zpět do náruče. Podívala se znovu na hodiny.

"Ahoj, zlato, už jsem doma!" ozvalo se ode dveří, až Lily nadskočila.

"Kde je můj nejoblíbenější kmotřenec?" přihnal se Sirius k Lily jako první a vzal do náruče Harryho, aby mu rozzuřená rusovláska nemohla nic udělat. Ta se teď otočila na provinile se tvářícího Jamese.

"Kde jste -" začala pomalu odsekávat slova, ale byla přerušena Jamesem, který k ní přistoupil.

"Jsme živí a zdraví, to je přece hlavní," usmál se a chtěl ji obejmout. Lily ho však odstrčila.

"Hlavně že vy jste zdraví? A co já! Už hodinu tu málem umírám strachy a vám je to úplně jedno, víš, jak jsem se bála? Co kdyby se ti něco stalo, co kdyby tě někdo zranil, zabil?!" začala na něj trochu hystericky ječet a div že mu jednu nevrazila. James ji bez řečí poslouchal a na konci proslovu si ji, i přes protesty, přitáhnul k sobě a políbil na čelo.

"Našla by sis jinýho otravu, kterej by tě tak neštval," zasmál se podíval se jí do očí. Lily se zamračila ještě víc a objala ho pevněji.

"To není vtipné, Jamesi Pottere. Zkus to ještě jednou a už tě nikdy nikam nepustím!" upozornila jeho rameno a cítila, jak se směje.

"Dobře, dobře…" hladil ji jemně po zádech. "Už to nikdy neudělám. Zdrželi jsme se, protože nás honili policajti," zazubí se provokativně. "Docela koukali, co ta Siriova motorka umí," mrkl na svého kamaráda, který se pokoušel donutit Harryho, aby si obarvil vlasy na zeleno.

"Čau, Sirie," vrátila se Kate z koupelny a propalovala pohledem svého přítele.

"Ehm, ahoj, miláčku… to je ale krásný večer, ne?" nadhodil výraz podobný tomu, kterým se ještě před pár minutami díval na Lily její manžel.

"Nádherný, věru…" odvětila Kate zdánlivě klidně, ale Sirius moc dobře věděl, jak se věci mají.

"Kate, nezapomínej, že držím dítě…" strčil jí pod nos Harryho, jako obranný štít.

"Teď je řada na tobě," zazubil se na svého kamaráda James a vzal si od něj svého synka.Vysoký muž s černými vlasy a hákovitým nosem si utřel slzy zoufalství. Stál společně se starým mužem s dlouhými šedými vlasy i vousy v ředitelně Bradavické školy čar a kouzel. Před očima měl pořád ten výjev. Ten pokoj, nábytek na kusy, mrtvé tělo Jamese Pottera a pak…

"Měl jste je přece ochránit!"

"Lily a James důvěřovali nesprávné osobě, Severusi," hlesl Brumbál a díval se z okna, "stejně jako vy. Chlapec ale přežil -"

"Ten ochranu nepotřebuje! Pán Zla je pryč!" rozhodil rukama Snape.

"Ale on se vrátí! A až se tak stane, chlapec bude v obrovském nebezpečí," Brumbál přešel několik kroků k profesoru lektvarů, "má její oči. Pokud jste jsi skutečně miloval -"

"Nikdo, nikdo se to nesmí dozvědět…" hlesl Snape. "Chci vaše slovo."
 


Komentáře

1 Hannah/Christie | 6. září 2012 v 22:29 | Reagovat

A je to. Bet, musím říct, že po tak dlouhé době je obdivuhodné, že ses k tomu dokázala vrátit, ale jsem za to moc ráda. :)
Moc pěkná povídka, originálně pojatá a dotažená do konce, přestože není vysvětleno úplně všechno. Např. Claire s Ralphem, a tak... Bravo s hvězdičkou.

2 Jass | 7. října 2013 v 1:00 | Reagovat

Krásná a povedená povídka, sice zůstalo pár věcí nedořešených, ale vlastně jsem ráda, že není delš, protože bych tu neseděla do jedné ale asi do tří do rána... a zítra musím vstávat do školy :D
Jinak povídce nemám co vytknout :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.