Tak jsem byla na posledním Potterovi...

22. července 2011 v 10:43 | Betria |  Badiary
... pocity? Nekonečné.

Jestli jste už také viděli Harry Potter a Relikvie smrti 2. část, tak jistě cítíte totéž. Podivné prázdno, které zrovna mě naplní po skončení každého pro mne něčím zvláštního díla. Tedy, zahrnuje to jak knihy, tak filmy. Stejný pocit mě přepadl při posledním dílu Pána prstenů nebo když jsem dočetla Pýchu a předsudek nebo Annu Elliotovou. A samozřejmě, když jsem dočetla Relikvie smrti.

V té době jsem tomu nemohla uvěřit, že je opravdu konec. Část po devatenácti letech jsem četla asi třikrát. Nutno podotknout, že jsem se od posledních kapitol nemohla utrhnout a tak jsem to ve školním roce četla asi do dvou hodin do rána.

Ale byla zde pořád naděje ve formě posledního filmu. A ta je teď taky pryč. Prázdno nad prázdno. Já nevím, jestli jsem divná nebo něco, ale nemůžu se zbavit dojmu, že nepatřím do reality. Teď fakt potřebuji dělat něco velmi reálného. Třeba zajezdit si na kole, jít na procházku, do lanovýho centra. Nejlépe něco, při čem budu mít i fyzickou zátěž.

Ale jak se znám, radši se podívám na nějaký film, nejlépe animáka a naprosto nejvhodnější by bylo něco vtipného. A hele, Madagaskar :D

Btw. V celém článku je krátká recenze prvních postřehů....

A něco k filmu...

Když začal, moc jsem si ani nepamatovala první část, ale jak se začala přesouvat deska na Bílé hrobce, okamžitě mi všechno naskočilo. A pak to šlo ráz na ráz. Gringotovi byli úžasní. Samozřejmě obdivuji Helenu Bonham-Carter při hraní Hermiony, jak prostě pajdala na podpadcích a tak. Útěk jsem si představovala téměř naprosto stejně.

Překvapil mne značně krvavý záběr potrestání skřetů v bance. Kdyby to Harry viděl, tak by se musel asi zbláznit, protože i přesto, že skřeti nejsou nejmilejší stvoření, tak byli řekněme neviní, ne? Neoholený Lucius byl taky docela zážitek, ale pořád lepší než Draco po devatenácti letech, ale k tomu se vrátím později.

Přenesení do Prasinek a alarm proběhly dle mých představ. Brumbál mladší se na svou roli hodil, ať si říká kdo chce, co chce. Ariana sice vypadala až moc nemocně, ale nejspíš to sedělo k její roli. Ležení v Komnatě nejvyšší potřeby hodnotím dost kladně, stejně tak celou tu scénu, kdy vítají Harryho. Hlavně originální hudbu z prvního dílu. Ta mě totiž bere za srdce nejvíc. Je neuvěřitelná.

Ti studenti v Bradavicích mi připomínali nějaký vojenský tábor. Proto když Harry vystoupil z řad, bylo v tom i něco víc, než jen obyčejný vzdor. Ale kdo byl nejlepší? Absolutně Maggie Smith alias McGonagallová. Naprosto neuvěřitelně dokonalá, vážně. Já tu ženskou miluju :D

K bitvě. Byla dobrá, musím uznat. Ale přesto mi vadilo, že jsem neviděla, JAK umírá Fred. Strašně se mi líbil jeho rozhovor s Percym těsně před smrtí. Ale kupodivu ve mě nejvíc hrklo, když jsem viděla, jak Šedohřbet zabíjí Levanduli. Záběr na její tvář. Myslela jsem, že začnu ječet, fakt.

Ale co mě vážně velmi velmipřekvapilo byla Šedá dáma. Kdo o ní řekne, že se tam nehodila, že se jim na ní cokoliv nelíbilo, tak bude mít co dělat s mým hněvem :). Protože ta se mi vážně líbí. Nehorázně. Je krásná, hysterická, smutná. Zrazená.

Když Voldemort mluvil se Snapem, bylo neuvěřitelné, jak si postupně uvědomoval, že je konec, že ho zabije. Jeho smrt byla tak nehorázně drastická, že na krvavou scénu u Gringotových jsem málěm zapomněla. Fakt nechutný, i když není nic vidět. Jen ty zvuky....

Vzpomínky. První část, kde se mi fakt chtělo brečet. Neuvěřitelný. Díky tomu jsem získala na Snapea nový pohled. V jedné povídce jsem teď četla, že někdo nechápal, jak si Lily mohla vybrat Jamese, když mohla mít Severuse. S tím jsem nesouhlasila. A stále nesouhlasím. Ale i přesto je Snape naprosto stoprocentně nejstatečnější. Obdivuji ho.

Vcelku kruté, jak se Harry dozví, že prostě musí zemřít. Ale jestli jste si všimli, je to takový vrchol jeho vztahu s Brumbálem. První díl, Brumbál je jeho vzor. Pak postupně následuje vzdor a ke konci Harry přiznává, že Brumbál nebyl dokonalý, že to byl člověk, ale že 'Důvěřuje člověku, kterého poznal.' - naprosto dokonalé.

King's cross. Bílo. Naprosto neuvěřitelný Brumbál a hlavně ten zbytek Voldemortovi duše. Rozhovor v angličtině bezkonkurenční.

Víte co mě ale štve už od šestého filmu? To, že Narcisa nemá plavé vlasy. Hrozně mě to štve. Nehorázně. Ale aspoň už nevypadá tak tlustě jako v šestce. Když zjišťovala, jestli Draco žije a pak jak odešli, bylo to velmi dobře vymyšlené.

Harry chytnul tvář Voldemorta, Voldemort Harryho. A padají do propasti. Proč ale nebyla ona naprosto poslední bitva mezi Voldemortem a Harrym viděna nikým jiným mi neleze do hlavy. Čekala jsem, že to bude vyvrcholení, ale takhle to nějak zaniklo... i když poetické bylo, že vlastně zemřel jako v prvním dílu - rozpadl se.

Slavné trio stojí vedle sebe na mostě do Bradavic. 'Mám hlad.' - 'Tak jsme zachránili svět.' - proč někdo neřekl něco vtipného? Bylo to takové.... nic moc...

PO DEVATENÁCTI LETECH!!!
Salazare!!! Co to udělali s nima? Ginny maminka to byl nejhorší zážitek, který přebyl jen absolutně nejhorší zjev Draca Malfoye. A ten Ronův pivas!!! Ale malý Albus je k zulíbání! A Lily, Rose a Hugo taky. Jen James by měl být trochu... větši? Vždyť je starší!! :D A škoda, že tam nebyl Teddy a Victoria, na ty jsem se mco těšila...

Tak jsem se z toho vypsala, asi to budu ještě postupně upravovat, protože chci vidět tuhle část ještě minimálně dvakrát!! :D
 


Komentáře

1 Abigail | Web | 23. července 2011 v 0:50 | Reagovat

Ahoj, tak jsem si přečetla tvůj názor, tvou recenzi. Dobře jsem se pobavila, některé krátké, stručné věty, byly neodolatelný a prostě mě pobavily. Např. "Vcelku kruté, jak se Harry dozví, že prostě musí zemřít." Prostě bezvadný. Jo, je to konec jedný éry ve které jsem já a pár další vyvolených měli možnost vyrůstat :) Čekat na každý nový film a chtěli jsme vědět, co tam zase podělali a jakých využili triků. :) Bohůžel, všechno končí a je mi to líto, chtěla bych s tímhle nádherným pokladem a se spoustou lidí, se kterýma jsem hrála dál hrát, dál žít v určitém nereálném světě, kde mohl být každý kým chtěl a dokázat, co chtěl :) Končím, už takhle je to dlouhý :D

2 Christie | 25. července 2011 v 19:25 | Reagovat

Jsi praštěná... :D Bloknout ID? Tobě? I kdybych věděla, jak se to dělá... :D
I já jsem viděla, jistě. A naprosto s tebou souhlasím ohledně toho prázdna a tak... Stejný pocit u Stmívání, i když bude ještě film... Ani nevím, jestli někdy bylo něco tak velkého jako Harry... Asi ne, nevím. To je něco, co nikdo kdo s námi nevyrůstal nepochopí. Naše děti to zhltnou během jedněch prázdnin a řeknou: No fajn, hezký... Ale procházet s tím je něco úplně jiného. Vidět ty herce stárnout... Draco byl vážně hnusný. :D No a ta bitva s Voldym... taky mi přišlo divné, proč tam nikdo nebyl. Navíc vůbec to nevysvětlili. ta část s Brumbálem, která mi připadala jako velmi klíčová, jako by se zkrátila na desetinu. Tam se vlastně jen pozdravili a konec... A to jak se Harry objevil a nepoužil plášť mě taky trochu zklamalo. Nebo to že je Neville zamilovaný do Lenky, to si taky přidali - ne že by mi to vadilo... hodně věcí tam bylo jen pro ty co četli knížku. Třeba přivítání Harryho a Ginny v Komnatě, nebo vysvětlení relikvií. Dobré byly hlášky: Ta má bratrů více, ale Harry je jen jeden. Nebo dále: Kdes byl? mysleli jsme, že jsi šel do lesa... Tam jdu teď. :D
Taky se na to budu muset podívat ještě dvakrát, abych všechno pochytila. teď mám pocit že toho na nás navalili spoustu. :)

3 Christie | 26. července 2011 v 11:59 | Reagovat

Ještě... McGonagallová byla úžasná, máš pravdu, nejlepší bylo to: Toto kouzlo jsem si chtěla už tolikrát vyzkoušet! :D A více než Cissiny vlasy mi jako vždy vadily Harryho oči... A Albusovy, samozřejmě. :)

4 Abigail | Web | 1. srpna 2011 v 15:03 | Reagovat

Jen počkej, (zajíci). Až mě přestane šikanovat tvůj blog a můj počítač, tak ti sem hodim komentář :D

5 Eliza | 16. června 2012 v 19:50 | Reagovat

Já radši nevzpomínám na druhou část relikvií smrti. Vždycky cítím v hrudi podivný pocit prázdnoty a vždycky se mi chce brečet, když vím, že pokračování už nebude. Jako malá jsem si nikdy neuvědomila, že ta sága někdy skončí. Pořád jsem myslela, že bude psát dál a dál. A najednou je všechno pryč. Konec. Šmytec. Samozřejmě obdivuju Tvůj blog i Tebe,že dokážeš v lidech probudit pocit,  že to skončilo, ale život jde dál. Nebudeme se přece zbytečně hroutit kvůli nějakýmu filmu. Pořád sice v sobě cítím nevyplněné místo, ale utěšuju se svou nekonečnou fantazii.
Tvoje
Eliza

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.