23. kapitola - Silvestr aneb když se sejdou...

6. ledna 2011 v 6:01 |  Život jedné rusovlásky

oOo 23. kapitola oOo
Silvestr aneb když se sejdou...


Pozn. Speciální věnování naší nejmilovanější Terez, ale také vám všem (opožděně k Vánocům, opožděně k novému roku, s předstihem k narozeninám :D)Lily běžela ulicí, v náručí podivný malý uzlíček a v jedné ruce svírala hůlku. Zabočila za roh. Byla černočerná noc a všechny svítilny jakoby se rozhodly přestat svítit. Na konci této uličky však bylo vidět jakési světlo. Lily se v rychlosti otočila a kontrolovala, kde jsou její pronásledovatelé.

V tom okamžiku jí kolem hlavy proletěla kletba. Uzlíček v jejím náručí se rozplakal. Lily trhla hlavou a zrychlila. Doběhla až nakonec uličky, která ovšem byla slepá. Udýchaně pohlédla na světélko nedaleko od ní. To světélko vycházelo z hůlky jakési zahalené postavy. Ta ji teď pozvedla a tiše zamumlala:

"Avada -"

"Lily? Lily, zlato, prober se!"

Lily sebou škubla a málem se svalila z postele na zem. Matka na ni starostlivě pohlédla. Dívka se zvedla a zamžourala na budík položený na nočním stolku. Dneska byla s Clare domluvená na něčem - na čem vlastně? To věděla jen Clare.

"V pohodě, mami. Díky," usmála se na stále podivně se tvářící matku.

"Víš to určitě? Není ti třeba špatně?" položila jí svou chladnou ruku na čelo. "Horečku nemáš," konstatovala po chvíli. Lily se usmála a matku objala.

"Neboj se, mami, jsem v pohodě. Jo a potřebuješ, abych se v sobotu vrátila nějak dřív? Úklid, návštěvy nebo něco?" pustila ji a podívala se jí do očí. Matka pokrčila rameny a zasmála se.

"Radši buď s Clare. Udělejte si oddechový den. Znáš to přece, jak na nový rok, tak po celý rok," už se otáčela, "no a, Lily, je snídaně," dodala, než zmizela ve dveřích.

"Díky, mami!" usmála se za ní a jala se oblékat. Při pohledu do zrcadla si začala pomalu vybavovat onen sen. . .


"Posední den tohohle roku a James Potter chrní do dvou odpoledne a nevzbudil se ani na snídani…" ušklíbl se Sirius a začal po něm házet lehké věci, které mu přišly pod ruku. Například polštář, mikinu nebo balón.

"Poslední den roku a Sirius Black sedí u svýho nejlepšího kámoše na zemi, přičemž si s sebou nevzal ani jídlo…" zahuhlal lehce nesmyslně James a zamžoural do světla, když se nedopatřením otočil proti oknu.

"Já tady taky bydlím, jestli sis toho ještě pořád nestačil všimnout," upozornil ho s úšklebkem. James cosi zamručel.

"Já se musím vyspat, protože tuhle noc toho asi moc nenaspím…"

"Ty taky nic nevydržíš," protáhnul úšklebek Sirius.

"No dovol… copak já můžu za to, že jsem musel za trest ručně odházet sníh z té pitomé příjezdové cesty, která je nám asi stejně platná jako kentaurovi hůlka?" zavrčel nevraživě.

"Já ten trest taky dostal..." nadhodil pobaveně mladík a zvednul se.

"Jo, jenže odhazovat sníh a odhazovat sníh očividně nejsou stejný činnosti. Vždyť ses té lopaty dotkl, jedině když ses o ni opíral."

"Můžu snad já za to, že ty vaše sousedky jsou tak milé?"

"To nebyly sousedky a volals' je z druhého konce ulice, jen abys nemusel makat…" protočil James oči a neochotně se vyhrabal z postele. Sirius pokrčil s úšklebkem rameny a vstal.

"Mimochodem za pět minut přijde Remus s Peterem," oznámil a zmizel za dveřmi. James po těch dveřích hodil onen balón, kterým předtím dostal do břicha. Byl Silvestr a James měl asi takovou chuť se opít, jako teďka vstávat. No co, vždyť teď vstal."Lilušenko!" vypískla Clare, když málem vytrhla dveře z pantů, jak se těšila na svůj očividně skvěle vymyšlený program.

"Jde to jméno ještě víc zdrobnit?" ušklíbla se Lily a objala ji. "Čau…"

"No…..jo! Lilunčičko," zazubila se spokojeně Clare.

"Víš co, radši mě ani neposlouchej," zasmála se Lily a vešla dovnitř. "Dobrý den, paní -"

"Ahoj, Lily," usmála se na ni žena velmi podobná Clare a chystala na stůl talíře. Lily se zarazila.

"Přišla jsem asi moc brzo -"

"Ale vůbec ne, pojď si s námi dát oběd," objevil se ve dveřích starší muž s brýlemi a podíval se na ni. "Rád tě zase vidím, Clare se tě nemohla dočkat. V jednu chvíli jsme vážně uvažovali, že ji strčíme pod ledovou sprchu."

"To nepomůže…" zasmála se Lily a Clare je všechny přeměřovala nevraživým pohledem.

Oběd u Clare byla vždycky zábava. Nejenže její rodiče byli milí a vtipní, ale nebyli ani tak seriózní, jak se na první pohled mohlo zdát. Nedokázala si představit pohodovější lidi.

Co ji překvapilo byl fakt, že se ani jednou nezmínili o Kate. Lily čekala, že se budou divit, že ze tří nerozlučitelných zbyly dvě, ale nic. Ani náznak. Lily věděla, že u nich doma by se málem vyšetřovalo, co se stalo. Ale tady jsou rodiče informovaní nebo se prostě nepletli do záležitostí jejich roztomilé dcerky.

"Kdy vyrážíte?" zeptala se matka při sklízení ze stolu.

"Hned!" zajiskřili oči Clare. Lily se vyděsila. Vždyť bylo něco kolem tří hodin. "Musíme toho ještě hodně stihnout. Vybrat si oblečení, ostříhat se, masáž, ne? A pak samozřejmě vybrat vhodný bar… moment, ten už vybraný mám," zazubila se.

"Clare -" chtěla Lily něco namítnout, ale Clare o svém plánu nepochybovala a tak o něm nesměl pochybovat nikdo. Její rodiče přikývli, jako že jsou obeznámeni a přešli do obývacího pokoje.

"No co, jak na nový rok, tak po celý rok," usmála se, "přece nechceš celej rok vypadat jak strašák." Lily se podívala na své oblečení a Clare se rozesmála. "Tak jsem to zrovna nemyslela.""Mám pro tebe veledůležitý úkol -" začal Sirius, ale James ho okamžitě přerušil.

"Jestli ti zase budu muset něco donést -"

"Ale ne, to až potom," ušklíbl se, "rachejtle," řekl jen. James zapřemýšlel.

"Jasně. No moment, ty kouzelnický -"

"Vždyť to nikdo nepozná," mávnul nad tím rukou Sirius. James se uchechtl.

"Jako vždycky -"

"To některý z tvých rodičů zahraje do autu," doplnil ho.

"Hele! Já chtěl říct, že jsme je někam...dali..." začal prohledávat svůj pokoj.

"Jo, už mlčím. Doufám, že víš kam..." zazubil se Sirius.
"Remusi, jak se vlastně cítíš?" obrátil se na třetího člověka v nevyvětrané místnosti.

"Dost dobře na to, abych se podíval, jak budete mít další průšvih," ušklíbl se.

"Ale, ale, Moony se nebude zapojovat -"

"Neřekl jsem, že -"

"Koupil jsem nějaký petardy," hlásil Peter, který se asi probral a z batohu začal vytahovat krabičky roztodivných tvarů a velikostí. Sirius se zasmál.

"Super, Péťo!""Nejsi v tom tlustá…" protočila Clare oči. Lily se na sebe skepticky podívala.

"Já jen řekla, že to nemá zrovna zeštíhlující tvary…" ozvalo se z kabinky a Lily si sundala zkoušenou hlenku.

"Tak si vem tamto triko s tou vestou a musíme už jít, protože jsem nás objednala na tu masáž -"

"Neříkej, že jsi to myslela vážně! Myslíš si, že kradu?" vystrčila hlavou z kabinky, následně i celou sebe. (:D)

"Prosim tě, jsem vážený host, jdeme tam skoro zadarmo…" vstala Clare, popadla svých pět tašek a následovala Lily k pokladně.

"Stejně pořád nechápu, jak se kouzelník může dokonale vyžívat v mudlovské módě…" zakroutila Lily hlavou. Clare se zašklebila.

"To je to jediné, v čem jsou napřed…"


oOo O pár hodin, několik centimetrů vlasů, příprav petard a sklenic alkoholu později oOo


"Podej mi tu flašku… ale ne tu prázdnou," protočil oči Sirius, když se mu ji Remus pokusil podstrčit. James seděl se svými kamarády u jednoho stolku jejich oblíbeného podniku a s pozdviženým obočím sledoval podivně se kroutící dav na parketu.

"Některým lidem bych zakázal se tak….vlnit…"

"Jo, třeba té sexy černovlásce támhle skoro u baru," souhlasně přikývnul Sirius, "jedině kdyby se 'vlnila' pro mě."

"Merline…" protočil Remus oči. "Vždyť půlnoc je ještě daleko…"

"Remusi, tobě je to asi jedno, ale já rozhodně nehodlám dopustit, aby na mě zbyla ta barmanka…" pohodil hlavou jejím směrem. Menší zavalitá dívka s hnědými vlasy na něj zasněně hleděla.

"Není zas tak škaredá -" namítl James.

"Až po tobě, Dvanácteráku…""Godriku…. Pohni Lily!" zaúpěla Clare, když se dívala na hodinky a zároveň sledovala, jak kamarádka hledá šálu.

"Ale někde tady byla…já to vím…" prohrabovala se Lily šuplíkem v šatně. Clare, už navlečená podupávala nohou.

"Jasně, kdy? Loni?"

"Mám ji!" vykřikla v ten samý okamžik vítězoslavně Lily. Pomalu ji začala vkomponovávat do jejího - Clare vytvořeného - modelu.

"Díky, díky! Tak jdeme - kdo to může zvonit? O, Merline, Duku!" slyšela Lily, než vykoukla z šatny a opravdu viděla na prahu stát jejich kamaráda. Ten se usmál a hned začal:

"Tak jsem si řekl, jestli nejdete někam oslavit Silvestra. Jsem domluvenej s kámošema v tom baru, jak jsme byli i o prázdninách -"

"To je náhoda, že, Lily? Zrovna tam jsme měly namířeno. Řekněme si to narovinu, nic lepšího tu v okolí stejně není."

"Vážně? Super. Nechcete svézt?" poukázal rukou na několik motorek na silnici opodál. Clare vytřeštila oči.

"To jsou tvý kmoši?" zeptala se a zamávala jednomu, který se zrovna díval její směrem. Lily si skousla ret.

"No…"

"Neboj se. Víš, co jsem říkala odpoledne o těch mudlech? Motorky jsou hned na druhým místě. Pár baráků dál bydlí kámoš a ten…" začala vyprávět Clare a u toho zamykala dveře domu. Se smíchem všichni došli k dopravním prostředkům a pomalu odjížděli. Jen jedny oči upřeně pozorovaly tuto scénu, částečně schované pod černou kápí."Už ho vidím….hahaha…to snad nemyslíš vážně," ozýval se halasný hovor od stolu Pobertů. James se smíchy válel po stole a Sirius, který byl autorem této velice vtipné scénky už nemohl pokračovat.

"To ale ještě není všechno -" začal, ale stejně nedokončil, protože všechna slova se ztratila v nedopité flašce, kterou teď do sebe Sirius naklonil. "Myslím -" začal znovu ale všichni vybuchli smíchy. "Merline, tohle ani nebylo vtipný…"

"To máš pravdu, je to dost starý…jak dlouho tě znám? Šest let, plus mínus měsíce?"

"Ty všechno zkazíš, teď jsem zapomněl, co jsem chtěl říct…" zamručel Sirius a znovu mrkl na vyšší hnědovlasou krásku, která seděla u vedlejšího stolu."Ne že bych neměla chuť oslavovat -" začala Lily, ale zbytek věty zanikl v lomozu. Právě vešli do pověstného baru a Lily se ještě pořád trochu klepala z té jízdy. Clare se tvářila naprosto spokojeně.

"Nech toho a vyhlídni si nějakýho hezkýho kluka," zařvala Clare, aby ji bylo slyšet. Lily protočila oči a odložila si kabát. Duke už na ně mával od stolu, který pro ně uvolnil. "No, asi nepůjdeš zase tak daleko, co?" zašklebila se. Lily se na ni zamračila. Duke byl přece jen kamarád. Merline.
"Tichošlápku, kolik jsem toho vypil?" vzpamatoval se někdy kolem tři čtvrtě na dvanáct James, když se vrátil z parketu. Sirius pokrčil rameny a pokusil se přepočítat flašky na stole.

"Jsou tu čtyři…takže jednu?"

"Jenže oni je odnášejí a zase přinášejí, víš," ušklíbl se na něj. Zas tak na mol rozhodně nebyl.

"Ale to je jedno, užívej si -" Sirius se zarazil, když konečně zaostřil na pohled svého kamaráda, který teď konsternovaně zíral kamsi.
"Ne, tohle do sebe nikdy nehodím…" protestovala rozesmátá Clare. Kluk vedle ní ji pobízel.

"Ale no tak, nic to není.. šup ho tam…" Clare znovu upřela pohled na podivně růžovo-zelenou tekutinu v její sklenici a zvedl se jí žaludek.

"Proč to není třeba oranžové?" protočila oči a zvedla to do vzduchu.

"Protože to není pomerančový džus," zasmál se jiný Dukův kamarád.

"No jasně, tak do toho…" Clare vypila jedním nádechem polovinu sklenice. Kluci začali tleskat a smát se. "Merline, to je hnus…" zkřivila obličej. Najednou se jí ovšem navalilo. "No nic, pánové, budu vás muset opustit," zasmála se a vběhla do davu, což byla nejkratší cesta ven z baru.
"Tak na tuhle písničku se asi nejlépe tančilo," zasmála se Lily a podívala se na Duka, který si rukou otřel pot z čela a uchechtl se.

"Jo, to je fakt. Jsi ďábelská tanečnice," nadhodil a podíval se na ni. Lily se ušklíbla a ona sama se radši podívala ke stolu, kde ještě před několika sekundami stála Clare.

"Nevíš, kam šla Clare?"

"Asi si hledat nějakého přítele, už je to skoro tady…" ukázal na hodinky a sebral dvě skleničky z tácku procházející číšnice. Měl pravdu. Lily se na Duka podívala. Nevěděla, co má v úmyslu on nebo k čemu je donutí okolnosti, ale pomalu se začínala obávat…
"Já jsem asi dost ožralej…" konstatoval asi po deseti minutách ticha James. Sirius si ho přeměřil podivným pohledem. Jeho kamarád mu neodpověděl už asi na pět otázek.

"Jo, asi jo…proč?" Siriuse samozřejmě ani nenapadlo se zkusit podívat tím směrem, jako James. Ten jen otevřel pusu na prázdno, zavřel ji a pak z něj vypadlo:

"Vidím Evansovou…"

"Jo, tak to jsi asi ožralej," ušklíbl se Sirius, ale konečně se rozhlédl a zamrkal. "Víš o tom, že máme stejný halucinace? Merline, to je věc…no moment, já ale vidím Sheperda, myslíš si, že to něco znamená?" to už říkal spíš zádům svého nejlepšího kamaráda. Pokrčil rameny a s úsměvem přešel ke své vyhlédnuté hnědovlásce.

"Ale no tak…" Remus, který doteď tiše poslouchal jejich rozhovor se otočil na Petera, který si blaženě pochrupoval v koutě. Remus protočil oči, vzal ze stolu jednu flašku a zamířil ke dveřím.
Clare vyšla před bar. Nadechla se a vydechla. Proč jí jen trvalo tak dlouho vylézt ven? Bylo to těmi tanečníky, těmi opilými nebo tím, že pět minut hledala cokoliv, co si mohla přehodit přes sebe? Mimochodem, nejlepší je vlastní kabátek.

Nicméně po několika minutách uslyšela odpočet. Nevěděla proč, ale najednou se tam nechtěla vracet. Každý měl někoho… i Lily…i když nejspíš ne toho, koho očekávala…melancholie je tady…

Něco za ní zapraskalo. Honem se otočila, ale než se stačila zorientovat, kdosi jí šetrně zakryl oči rukou. Clare se rozbušilo srdce a opatrně šmátrala rukou k útočníkově tváři.


"Deset!" Remus vyšel ven a melancholicky hleděl na měsíc.

"Devět!" Od jednoho stolu se zvedla hnědovlasá dívka a zamířila do davu.

"Osm!" Lily se podívala na Duka, který se usmál a pokrčil rameny.

"Sedm!" Sirius se již preventivně vpil do rtů oné hnědovlásky.

"Šest!" Kate se zjevila před Jamesem.

"Pět!" Lily zatřepala hlavou a usmála se taky. No tak, vždyť jsou jen kamarádi.

"Čtyři!" James si Kate ani nevšimnul. Ta ho ovšem chytla za ruku. Clare opatrně prsty přejížděla po útočníkově tváři.

"Tři!" James se na rychlo podíval na Kate a švihnul pohledem k Lily a Dukovi.

"Dva!" Duke opatrně ťuknul do její skleničky a zároveň se naklonil blíž k Lily. Ta zavřela oči a radši na nic nemyslela.

"Jedna!" James se Kate ne zrovna šetrně vytrhl. Co nejrychleji popadl Lily za ruku a přitáhnul si ji k sobě. Ta ani nestihla otevřít oči a ucítila, jak ji dotyčný pevně objal a jemně políbil. Obtočila mu ruce kolem krku a po chvíli mu jednou začala vískat vlasy. Duke zmateně otevřel oči a rozhlédnul se.
"Ralphe?" místo odpovědi se jí dostalo menší pusy na nos. Clare se usmála a opatrně odtáhla ruku ze svých očí.
Duke naštvaně zavrčel a zlostně švihnul skleničkou na zem. Kate jen pootevřela pusu, hned nato ovšem zmizela stejně rychle, jako se tam objevila. James si Lily přitáhnul blíž k sobě a stále se neobtěžoval ukončit největší triumf svého života. Naopak si Lily ještě nadzvednul a prohloubil své polibky.
"Já jsem tak pitomá…" vyrazila Kate ze dveří a vletěla přímo do Remuse. Zamrkala a pohlédla na něj s pozvednutým obočím. Pak někde vedle uslyšela tlumený výkřik.

"Ralphe!" jedna slza jí stekla po tváři, ale to už byla něžně setřena palcem jeho ruky. Clare zavřela oči a přitiskla se k němu. Kate zaostřila a když uviděla onen pár, stiskla ruku v pěst.
"Šťastný nový rok," zašeptal James a Lily otevřela oči. Hleděla do těch nádherných, neodolatelných oříškových očí a mohla se jen usmát.

"Šťastný nový rok," zopakovala.
"Vrahu!" uslyšela Clare a když otevřela oči, uviděla Kate, která začala bušit do Ralpha. Ten musel Clare pustit a chytil za ruce Kate. Upřel na ni svůj pronikavý pohled.

"Kate -" začal tiše.

"Ty vrahu, vrahu!" křičela dál. Ralph jí obratně zacpal pusu a přitom druhou rukou držel ruce. Kate sebou házela a Clare nemohla uvěřit svým očím.

"Kate, co to děláš?" zeptala se a chytla kamarádku za rameno. "Pusť ji," podívala se na Ralpha. Ten se podmračil a když usoudil, že se Kate lehce uklidnila pustil ji. Ta ho ovšem ihned znovu bouchla do hrudi a ustoupila o krok zpět.

"Ty vrahu…" sykla nenávistně a po tváři jí stekla slza. 
 


Komentáře

1 Marionečička | 6. ledna 2011 v 18:02 | Reagovat

Juchů! Lily a James jsou spolu! Juchů! Ralph přišel za Clare! Juchů! Duke zůstal sám! Juchů, James nepolbil Kate! Ach jo! Sirius má nějakou hnědovlásku! Ach jo! Proč jsi to zase skončila v tom nejlepším?! Achjo! Nechápu, pro mu říká vrahu...
Atd....
FANSTASTICKÉ!

2 Terez | 6. ledna 2011 v 20:21 | Reagovat

jé, to je dokonalá zápletka! :D koho ralph zabil? bratra? rodiče? celou famílii? katinýho křečka? :D dík za věnování :D fakt mě to potěšilo :D muhehe :D už se těším na další kapitolu...už by měla přijít taová ta, ve které se všecko osvětlí a puzzlíky zapadnou do mozaiky :D (zním jak Poirot? jo?) :D

3 Christie | Web | 8. ledna 2011 v 18:29 | Reagovat

:) Miluju tuto povídku. A odpočítávání vážně nemělo chybu. S každým úderem jsem čekala, co strašného, nebo co úžasného se stane. Konečně se dali dohromady... Ale co Clare a jak do toho zapadá Kate? Já tomu vůbec nerozumím, musíš si pospíšit s další kapitolou.

4 Becky | Web | 8. ledna 2011 v 20:21 | Reagovat

Ach, teď má moje malá dušička pokoj, aspoň pro chvíli! Je mi líto Kate, ale zase.. safra! skvělá kapitola, nemělo to chybu! :))

5 Christie | 9. ledna 2011 v 19:34 | Reagovat

:) Ten design je úžasný!

6 dragis | 26. září 2011 v 20:48 | Reagovat

Jóóóó!!! James a Lily jsou spolu!!!! Jééééé!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.