Storka vo Libajzně

24. listopadu 2010 v 12:01 |  OthersKdyž prafotr Cajzl skapal, lapl to po něm Grog, keré měl tři sviště. Byli to betálný kocóři: Zkáza, Tetka a Libuna.


Dyž aji Groga klepla pepka, tak všici chceli, aby jim Liba rédovala, protože byla hlava mapa a gómala gde co. Zatímco Tetka a Zkáza rači prožívaly kolůvky, pařby a borce.

Liba, kerá kérovala na Vyšecu, musela všecko rédovat a taky jednó za dva tédny mlela. Borcům, co klapali ke mlénu se ale eklovalo, že je mele koc, a tak začli vykopávat. Libajzny švice to špicly a hlásili jí, že by se měla honem vogrilovat, nebo že jí dajó borci do dyně.

Libě se sice gólovat moc nechtělo, ale ve finyšu hlásila: "Naklapte do Stadic, bóchá tam na hródě borec, keré se menuje Přema. Dotlačte ho do Práglu a já se s nim teda vygriluju."

Ráno razila celá skvadra Libě pro amanta a celó štreku jim vrtalo v dózně, jak to mohla gómat. Jak mohla gómat, že akorát na tom a tom fleku buší borec, keré čeká, až ho dosméčijó na Vyšec, aby se s ňó vobrabčil. A to šecko gómala, aniž vytáhla haksny z Práglu.

Hned jak doklapali do Stadic, špizli sokola, keré sicnil v přostředku hródy s dóznó v plótvách a furt hantýroval: "To sem to zvoral, to sem to zvoral!"

Tož hned gómali, jesli to nebude Přema voráč. Tak ho lapli za flígr a mazali s ním curyk na Vyšec.

Na Vyšecu už Liba vechtrovala venku a volepená byla jak z módního časálu. Bílé tričmen, bílý žanky - zkrátka špicové šnycl, že na ňu Přema valil augle jak rákosník na sníh. Hned si mázli lóbanec a za měsíc byla betálná gólka.

Na grilovanec naklusala celá galerka - Libajzniny švice, Přemova familka, borci z hokny, no byla jich betálná sestava. Dokonce tam pár borců vařilo POP-mjúzik, takže si hodili i kolovanec.

Vo půlnoci vytlačila Liba Přemy ven. Přema už měl radovanec, že mažó do betle, ale Liba mu hlásí: "Já už toho mám dneska plný kelcny, ale co ti teď hóknu, jednó bude recht."

Zamachlovala augle, natáhla kolky před sebe a totálně v tranzu valí:

"Gómu štatl veliké, keré jednó bude slavné. Ale eště gómu jeden menší štatl a ten bude eště slavňéši. Tam budó borci, kocóři a svišti hantýrovat hantecem, keré nebude nikdo gómat, jen voni, a bude to těžká špica. No a budó tam vařit ten nélepčí škopek pod zoncnó."

Vod tý doby Liba s Přemem rédovali celý Česko a bylo jim spolu betálně.

A že Liba nevařila žádnó křivó válku, to už teď taky gómem.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.