Přátelé

23. května 2010 v 17:32 | Betria |  Badiary

Jednou jsem si takhle otevřela maila a hned mi padne oko na to divné Fwd, které nesnáším, jelikož řádek s tím je vždy graficky a esteticky na tak nízké úrovni, až to bolí... No ale přemohla jsem se a otevřela postupně všechny nově přijaté maily, až jsem narazila na příběh...Jednou když jsem šel ze školy a uviděl kluka ze třídy, který šel ze školy domů. Jmenoval se Kyle. Vypadalo to, že nese domů všechny své učebnice. Myslel jsem si: "Kdo by odnášel v pátek všechny knížky? Musí to být pěkný trouba.!" Já měl naplánovaný celý víkend - párty a fotbalový zápas s přáteli na zítřejší odpoledne.

Pokrčil jsem rameny a šel dál. Jak tak jdu, uviděl jsem bandu kluků, co utíkali jeho směrem. Běželi na něj! Vytrhli mu knížky z rukou, podrazili nohy tak, že přistál v blátě. Jeho brýle odlítly a viděl jsem je dopadnout do trávy asi 10 stop od něj.

Podíval se na mě a já uviděl ten strašný smutek v jeho očích. Rvalo mi to srdce. Přiběhl jsem mu na pomoc a jak se plazil a hledal brýle, uviděl jsem v jeho očích slzy. Podal jsem mu je a řekl:

"Tihle kluci jsou hajzlové, neumí se normálně chovat!" Podíval se na mě, řekl:

"Díky!" a na jeho tváři se objevil úsměv. Byl to jeden z těch úsměvů, co projevují skutečnou vděčnost. Pomohl jsem mu sebrat knížky a zeptal se, kde bydlí.

Ukázalo se, že bydlí nedaleko ode mě. Ptal jsem se, proč jsem ho nikdy předtím nepotkal. Prý chodil na soukromou školu. "Nikdy dřív bych se nedal dohromady s klukem ze soukromé školy!"

Nesl jsem mu pár knížek a celou cestu jsme si povídali. Ukázalo se, že je to príma kluk. Ptal jsem se, zda si nechce zítra zahrát fotbal.

"Jo!" zněla odpověď.

Celý víkend jsme byli spolu venku a já poznal Kylea víc a oblíbil si ho. I mí přátelé ho vzali. V pondělí, ráno tu byl Kyle s hromadou knížek zpátky. Zastavil jsem ho a se smíchem řekl, že bude mít fakt velký svaly, když takhle bude posilovat každej den. Jen se zasmál a polovinu knížek mi naložil. Během čtyř let jsme se stali nejlepšími přáteli.Poslední rok jsme přemýšleli o nějaké vysoké škole. Kyle se rozhodl pro Georgetown a já půjdu na Duke. Věděl jsem, že vždycky budeme přáteli a ty míle nebudou žádným problémem. On se chtěl stát lékařem a já hodlal využít stipendia na práci kolem fotbalu.

Kyle byl premiantem třídy, musel si proto připravit proslov na závěrečnou slavnost školy. Zlobil jsem ho, že si zamachruje, ale byl jsem rád, že tam nahoře nemusím být já a mluvit na celé to shromáždění.


Závěrečný den byl tady. Viděl jsem Kylea, vypadal skvěle! Byl jeden z těch kluků, který dospěl a našel sám sebe v průběhu těch několika let na High Schol. Měl víc děvčat než já! Jeho milovaly tak, až jsem někdy žárlil. Dnes byl ten den! Viděl jsem, jak je nervózní z proslovu, tak jsem šel za ním, poplácal ho po zádech a řekl:

"Hej, chlape, budeš dobrej!" Podíval se na mě tím vděčným pohledem, usmál a řekl:

"Díky!"

Začátek proslovu měl za sebou, odkašlal si a pokračoval:

"Závěr školy je čas, abychom poděkovali všem, co nám pomohli přes tyto těžké roky. Rodičům, učitelům, sourozencům, možná trenérovi, ale hlavně přátelům. Jsem tady, abych vám všem, kteří jste něčí přátelé, řekl, že být někomu přítelem, to je ten největší dar, jaký můžete někomu dát! Řeknu vám příběh…"

Díval jsem se nevěřícně na svého přítele, když začal vyprávět o dni, kdy jsme se poprvé potkali. Plánoval, že se o víkendu zabije. Mluvil o tom, jak si vyklidil školní skříňku, aby s tím jeho máma neměla později starosti a nesl si věci domů. S vážností se na mě podíval a malinko se usmál:

"Díky Bohu jsem potkal přítele. Ten mě zachránil od mého nevysloveného rozhodnutí!"

Slyšel jsem to zděšení v davu, když ten příjemný a populární kluk nám řekl vše o svém nejslabším životním momentu. Viděl jsem jeho mámu a tátu, jak se na mě dívají s vděčností v očích. Dodnes si neuvědomuji hloubku svého činu.

Nikdy nepodceňujte sílu okamžiku. Jedním jediným gestem můžete změnit život člověka. Někdy k lepšímu a taky občas k horšímu. Bůh nás vložil do života toho druhého, abychom někdy zasáhli. Hledejte Boha v přátelích!

Citáty:

"Přátelé jsou andělé, kteří tě postaví na nohy, když tvá křídla mají problém vzpomenout si, jak létat."

"Neexistuje žádný začátek nebo konec! Jediné co máš, je teď!"

"Včerejší den je historie, zítřejší den je náhodou a dnešek je darem..."

P.S. Je to trochu upravené, nemohla jsem se na ty chyby, styl, neodstavce, nepřímouřeč atd. dívat :D:D
 


Komentáře

1 Hannah | 23. května 2010 v 19:52 | Reagovat

Wow. to je drsné. Mě chodí takové ty e-maily. Pošli to dál, ale nikdy mi nic takového nedošlo. :) Souhlasím s tebou, taky to nemám ráda. (chyby atd.. ale co už, vždyť já je taky dělám) :) Ale ten příběh je fakt k zamyšlení. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.