Prolog k KSR

28. března 2010 v 21:10 | Betria |  Knihy, sny a realita

oOo Prolog oOo


Miriam měla úplně normální šťastný život. Rodina ji milovala, ona milovala jak bratra, sestru, mámu, tátu a babičku, která u nich byla velmi často, aby pomáhala s výchovou té nejmladší, tak i své kamarády.

Byla to velice milá a hodná dívka, která si dokázala povídat s kýmkoli a ráda pomáhala. Většina mládeže v jejím, pubertálním, věku chodila tajně do čajovny kouřit vodní dýmku, běžně je viděla za samoobsluhou s cigaretou v ruce a dokonce někteří z nich zkoušely tvrdé drogy. Miriam to velice vadilo, ale protože to dělali i někteří z jejích dlouholetých kamarádů, neodsuzovala je předem. Vlastně říkávala, že je to jejich tupost. S nejlepší kamarádkou Tamarou si z nich leckdy tropily legraci.

Tamara byla velice, ale velice inteligentní dívka. Odmalička ráda četla knihy a dnes se zabývala složitější literaturou, kterou většinou čtou jen velice vyzrálí dospělí. Dokonale se vyznala v odvětví módy od raného středověku až do moderní doby. Nejvíce ji uchvacovaly účesy a boty. Sama ovšem preferovala heslo 'V jednoduchosti je síla' či 'Míň je někdy víc'. Její rodiče se měli moc rádi, dokud její otec při jednom nepovedeném experimentu v laboratoři nezahynul. Matka byla lékařka u svatého Munga a otec předtím taktéž. Matka se po tom incidentu dala na soukromou dráhu a zařídila si vlastní ordinaci.

Tamara a Miriam byly úplně odlišné. Tamara měla své zájmy, svých pár blízkých přátel, kterým sice neříkala všechno, ani Miriam úplně všechno ne, ale měla je ráda a s každým se bavila o zájmu který sdíleli. Všichni v ní měli oporu a jistotu. S někým jiným se ovšem Tamara maximálně domlouvala na organizaci a nebo vůbec nemluvila.

Miriam se -jak již bylo řečeno- dokázala bavit s kýmkoliv a nebyl pro ni problém komukoliv pomoct. Tamara byla velice autoritativní, i když byla značně tichá a nemluvná. Měla svá tajemství. Miriam byla celkem upovídaná a veselá, ovšem byla obdařena takovým tím selským rozumem, což ji chránilo před naivitou a dětinskostí ostatních bývalých i současných spolužáků.

Další rozdíl byl v tom, že jak Tamara nenáviděla sporty typu běh, famfrpál, tak milovala tanec a jak Miriam neměla v oblibě tanec, tak milovala famfrpál a zpěv.

Obě tyto dívky ovšem měly jedno společné tajemství. Jak nejspíš tušíte, obě navštěvovaly školu čar a kouzel v Bradavicích. Po prázdninách, které byly nyní v plném proudu měly nastoupit do čtvrtého ročníku.

Bradavice milovaly. V Havraspáru se jim dařilo skvěle a obě svou kolej zbožňovaly a značně jí pomáhaly k rozkvětu. Minulý rok Havraspár získal školní pohár, jelikož James Potter a jeho parta nestihli vyrovnat těžký propad bodů, který způsobil jeden pro jistotu nejmenovaný incident. Albus se sice hodně snažil vyrovnat bodový stav, ale podařilo se jim dostat se jen na druhé místo. Byla to pro ně veliká potupa, jelikož od dob jejich otce většinou vyhrávali.

Miriam a Tamara o sobě věděly hodně, přesto ale ne všechno. Ovšem v průběhu nadcházejících let se to mělo změnit…
 


Komentáře

1 Hannah x) | 23. listopadu 2010 v 17:09 | Reagovat

Ty já si nejsem jistá, jestli jsem to už četla, nebo ne, ale líbí se mi to a jdu na to. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.